/Files/images/100-книг-які-варто-прочитати.jpg

Живе бібліотека...

Для тебе, щоб умів ти розуміти,

Що Хліб і Книга на однім столі,

Як Щастя і Добро повинні жити!


Раді вітати Вас на сайті нашої бібліотеки!

Наша адреса:

19800

Черкаська обл.,

смт. Драбів,

вул. Центральна, 40

Районна бібліотека

Ми працюємо:

з 8 год. до 17.15 год.

вихідний - неділя

перша середа місяця - санітарний день


Шановні відвідувачі!
У зв`язку із запровадженням карантину з 17 березня 2020 року бібліотека припиняє обслуговування користувачів на період до скасування обмежувальних заходів.
Вибачте за незручності!
Адміністрація


ЗАХОДИ 2020


/Files/photogallery/IMG_3483_Facetune_16-05-2019-10-27-34.jpeg

Вітаємо усіх Вас з чудовим святом самобутньої, неповторної, барвистої української культури — з Днем вишиванки.

Вишивану сорочку українці одягали з давніх-давен, адже свято вірили, що вона захищає від усього злого та є оберегом.

Вишиванка — наша національна святиня. Вона символізує зв’язок поколінь, будить високі патріотичні почуття в серці кожного українця. Вишиту сорочку, вишитий рушник передають з роду в рід, бережуть як безцінну реліквію.

Мудрість і сила тисячолітньої традиції дає нам натхнення до праці та боротьби. Бажаємо усім Божого благословіння та укріплення української ідентичності заради процвітання нашої країни.

З повагою,
Драбівська районна бібліотека

/Files/images/golovna/molod/IMG_8119.JPG

Дорогі користувачі бібліотеки запрошуємо Вас зробити фото на фотозоні "Бібліозупинка Святого Миколая"

/Files/images/golovna/molod/IMG_20191219_104448.jpg/Files/images/golovna/molod/IMG_20191219_113234.jpg/Files/images/golovna/molod/IMG_20191221_122552.jpg/Files/images/golovna/molod/IMG_20191219_113324.jpg

/Files/images/golovna/molod/IMG_20200109_113621.jpg


05.06.2020 Виставка-експозиція онлайн «Під покровом Святої Трійці» (до Дня Святої Трійці)

/Files/images/golovna/molod/IMG_3281.JPG

Що ж значить Трійця для українця?

Є дуже багато в цьому святі особливого і овіяного легендами: переплетіння віків з різноманітними традиціями і віруваннями, свідчення, розповіді Святого письма і новітні розвідки етнологів, істориків. Десь вони перетинаються, а десь ставлять ще більше знаків запитань. Втім, з великими святами так завше відбувається, тому що вони викликають у нас посилену увагу і обіцяють здійснення чогось неземного, а відтак вимагають відповідних знань. Так і з Трійцею - саме в цей день на землю зійшов Святий Дух, як і обіцяв Син Божий. Цей дух зійшов на апостолів, 12 рибалок, учнів Христа, які разом з Матір’ю Божою молилися в храмі на Сіонській горі.


01.06.2020 Виставка-знайомство «Берег дитинства» (до Дня захисту дітей)

/Files/images/golovna/molod/IMG_3275.JPG

У перший літній день в Україні, як і у всьому світі, відзначають добре і радісне свято – День захисту дітей. Діти – наш найдорожчий скарб, наша радість і наше майбутнє. Немає більшого щастя у світі, аніж посмішки дитини. Піклування про підростаюче покоління, його майбутнє – головний обов’язок батьків, суспільства та держави.

Зігріваючи теплом і любов’ю кожне дитяче серце, об’єднуючи зусилля заради майбутнього – ми виховуємо достойних українців, які неодмінно стануть гордістю держави. Діти – наше майбутнє, а значить – майбутнє України. Драбівська районна бібліотека до Дня захисту дітей підготувала виставку-знайомство «Берег дитинства».

Бажаємо нашим маленьким землякам міцного здоров’я, добра, радості, щасливого дитинства та сяючих посмішок!


25.05.2020 Виставка-адвайзер «Свідомий вибір. Орієнтуємось на професію»

Щорічно перед випускниками шкіл з поміж багатьох інших завдань постає та потребує вирішення ще одне, не менш складне і дуже важливе – завдання вибору майбутнього професійного шляху. Це не легка задача з багатьма невідомими питаннями «Ким бути?», «Яку професію обрати?», «До якого закладу поступити?», «Які іспити обрати?» і хвилюють вони не тільки дітей, а і їх батьків. Допоможе зробити свій вибір виставка-адвайзер «Свідомий вибір. Орієнтуємось на професію»

/Files/images/golovna/molod/IMG_2941.JPG


21.05.2020 До Дня вишиванки флеш-моб онлайн «Я ❤️Вишиванку»

/Files/images/golovna/molod/IMG_2742.jpeg

Вишиванка – Вкраїна і доля.В ній не лише барвиста краса.В ній боролися предки за волюІ відходили на небеса.Жито жали і хліб випікали,І у парі ішли під вінець.В ній дітей своїх благословлялиБатько й мати, від щирих сердець.Вишиванко моя, вишиванко,Ти- як пісня, у серці моїм.Одягну тебе в будні і свята,Щоб любов поселилася в нім.Сьогодні всі українці відзначають День вишиванки - символу, який єднає українців незалежно від мови, якою вони спілкуються, і місця, де проживають.Вишиванка – не просте вбрання українців! Це символічна річ для кожного з нас, адже це є святковий одяг! В орнаменті можна побачити сліди історії нашої країни та історію свого роду.Як правило, вишиванку ми вдягаємо в святкові дні! Сьогодні особливий день саме тому, що в кожній області, в кожному місті і містечку українці об’єднанні! Нас поєднало велике почуття поваги і любові до українських національних традицій, до країни, один до одного!

Колектив Драбівської районної бібліотеки вiтає усіх Вас з чудовим святом самобутньої, неповторної, барвистої української культури — з Днем вишиванки!!


07.05.2020 Святковий колаж «Спасибі вам, мамо, за вічну любов» (до дня Матері)

/Files/images/golovna/molod/96511668_913897259049766_8323212686217183232_n.jpg

Усе бере від Матері початок …Матуся наша – ангел на землі!У ці травневі дні, коли прокидається від зимового сну матінка - природа, коли дзвенить у ніжній блакиті спів жайворонка, коли теплий, лагідний весняний вітерець ледь – ледь коливає шатро чаруючої зелені кущів та дерев, коли зацвітають перші квіти, приходить до нас прекрасне свято, свято народження життя, свято утвердження життя - Свято Матері, а ще святкуємо й дуже важливе споріднене свято – День сім’ї.Берегинею кожного роду, кожної сім’ї є мудра Жінка – матір. Для кожного з нас саме її образ є найріднішим, найближчим, найдобрішим, найдорожчим ! А наша любов до Матері – безмежна та вічна!Мама!Найдорожче слово в світі!Де б не був ти, що б не робив, назавжди вона твій шлях освітить ніжним серцем відданим тобі.

Вклонімося, люди, матерям своїм, чим теплом навіки ми зігріті!!!


07.05.2020 Літературно-документальна панорама «Пам’ятаймо, славимо, вшановуємо» (до дня пам’яті і примирення)

/Files/images/golovna/molod/96533761_913204112452414_6626771557156913152_n.jpg

Літературно документальна панорама онлайн «Перемога: нам жити і пам’ятати»з нагоди Дня пам’яті та примирення та 75 річниці Дня Перемоги над нацизмом у Другій Світовій війні.

Війна далеко. Але пам'ять з нами

Хоч ветеранів мало вже між нас,

Тож дай нам Бог йти мирними шляхами

А Дні, що відлетіли, пам'ятать.

Із року в рік часопис віддаляє

Своїх нащадків далі від війни.

Та травень знову й знову нагадає,

Як із життя ішли його сини.


24.04.2020 «Біль, якому немає меж – ЧАЕС» (до дня Чорнобильської трагедії)

/Files/images/golovna/molod/95087649_903868470052645_3581768241124474880_o.jpg

Події цього дня стали однією з наймасштабніших трагедій для людства. Вибух, який зруйнував життя тисячам людей і утворив багатокілометрову зону відчуження, назавжди закарбувався в пам’яті не одного народу.

До дня Чорнобильської трагедії Драбівська районна бібліотека вшановує пам`ять загиблим ліквідаторам та тим, хто постраждав внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС.


03.03.2020 Літературно-мистецький колаж «Великий син великого народу» до дня народження Т.Г. Шевченка

/Files/images/golovna/molod/IMG_0836.JPG

Тарас Шевченко – вічний Кобзар, що торкається струн душі кожного українця. Його вірші знайомі нам з дитинства, його творчість й досі викликає багато дискусій, щире захоплення і знаходить безліч шанувальників поза межами нашої країни. Свої переживання митець умів переносити на полотно, але саме малювання словом возвеличило його як генія українського народу.

Напередодні Шевченківських днів в Драбівській районній бібліотеці відповідно до планів департаменту культури і взаємозв’язків з громадськістю Черкаської ОДА, сектору культури молоді і спорту райдержадміністрації та Драбівської районної бібліотеки влаштований літературно-мистецький колаж «Великий син великого народу», на якому представлена література про життя і творчий шлях Великого Кобзаря, яка покликана виховувати любов і повагу до спадщини, яку залишив поет.

Шевченкове життя – символ тернистого шляху боротьби за свободу. Воно постало перед українцями живим прикладом того, як можна крок за кроком звільнятися з полону пригніченості, зневіри, комплексу меншовартості і національної депресії. Минають роки, століття, а гострота і сила Шевченкового слова живе.

/Files/images/golovna/molod/IMG_0834.JPG


03.03.2020 Святковий калейдоскоп «Жінка. Весна. Кохання.» до Міжнародного жіночого дня

/Files/images/golovna/molod/IMG_0796.JPG

Весна! Недаремно вона жіночого роду. Вона – пробудження, початок здійснення найкращих мрій і сподівань. Вона – наша радість і любов, усе те, що ми бачимо у матері, жінці, сестрі, бабусі. Весна і жінка, весна і мати – це краса і любов, мир і радість. Це вічність нашого життя. І не дивно, що саме на початку цієї прекрасної пори жінок всього світу вітають з чудовим святом Міжнародним жіночим днем – 8 березня.

Для наших любих матусь, коханих жінок в Драбівській районній бібліотеці згідно планів департаменту культури і взаємозв’язків з громадськістю Черкаської ОДА, сектору культури молоді і спорту райдержадміністрації та Драбівської районної бібліотеки 2 березня презентується виставка-святковий калейдоскоп «Жінка. Весна. Кохання.», де відвідувачки мають можливість познайомитися з цікавими матеріалами з книг про видатних жінок України, переглянути жіночі журнали, погортати збірки кулінарних рецептів, знайти корисну інформацію для себе, скористатися порадами по вихованню дітей, а також як бути успішною та здоровою. Для рукодільниць будуть в нагоді видання по в’язанню та вишивці, та багато інших цікавих матеріалів. Запрошуємо до перегляду.


03.03.2020 Засідання Інтернет-клубу «Посиденьки» на тему «Душу зцілює добро»

/Files/images/golovna/molod/IMG_0831.JPG

Згідно планів департаменту культури і взаємозв’язків з громадськістю Черкаської ОДА, сектору культури молоді і спорту райдержадміністрації та Драбівської районної бібліотеки у районній бібліотеці 3 березня проведено засідання Інтернет-клубу «Посиденьки» на тему «Душу зцілює добро».

Ось і прийшла весна… лагідна, загадкова, тендітна. Ми так чекаємо її завжди, але приходить вона раптово, бурхливо, змінюючи все навкруги, змінюючи природу. З її приходом оживає не тільки все навколо, а й щось в середині кожного з нас. Сонечко гріє все довше і тепліше, як і серця наших чуйних і цінних, доброзичливих учасників клубу «Посиденьки».

З великим захопленням присутні переглянули незабутній фільм своєї молодості «Весілля в Малинівці», а також дізналися цікаві факти про його створення. То сміючись, то плачучи, згадували вони юні роки життя, ділились враженнями. На завершення заходу присутнім була запропонована цікава вікторина-діалог на тему «Світ інформації через пресу». Гості свята щиро і сердечно дякували за теплу і душевну зустріч та приємні і веселі години спілкування.

/Files/images/golovna/molod/IMG_0803.JPG/Files/images/golovna/molod/IMG_0806.JPG/Files/images/golovna/molod/IMG_0812.JPG/Files/images/golovna/molod/IMG_0822.JPG/Files/images/golovna/molod/IMG_0826.JPG


19.02.2020 Інформіна «Реквієм Небесній Сотні» до дня Героїв Небесної Сотні

/Files/images/golovna/molod/IMG_0457.JPG

Історія кожного народу містить дати, які є доленосними в його житті. Більше 350 років на шляху боротьби за незалежність Україна завжди приносила в жертву своїх найкращих синів і дочок. Останніми в цьому довгому списку стали Герої Небесної Сотні.

Цвіту нашого народу, людям різного віку, які в мирний час віддали своє життя в боротьбі за волю, гідність, майбутнє Вітчизни, була присвячена інформіна «Реквієм Небесній Сотні», проведена 18 лютого в районній бібліотеці згідно плану Черкаського обласного департаменту культури, сектору культури молоді і спорту райдержадміністрації, районної бібліотеки.

Під час заходу висвітлено події 2013-2014 року на Майдані, що сколихнули весь світ. Настав час, коли кожен українець мав зробити вибір: або ти станеш рабом, або будеш вільною людиною і житимеш у вільній державі. Під час цих подій було убито 128 осіб, близько 3000 отримали поранення. «Небесна Сотня» своїм життям викупила свободу для мільйонів українців.

Герої не вмирають! Вони живуть у наших душах, торкаються струн наших сердець, нашої совісті. Хай же пам'ять про них згуртує нас, живих, дасть нам силу і мужність для зміцнення держави на власній землі.


14.02.2020 Книжкова експозиція «Афганістан: правда крізь роки» до дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав

/Files/images/golovna/molod/IMG_0278.JPG

Афганістан… В наше життя з подихом і поглядом смерті ввірвалося це страшне слово. Для тисячі українських родин воно назавжди є грізним знаменом біди, символом невгамовних душевних мук. Не відболить це горе, не виплачеться, не піде з нашої землі, поки житимуть батьки, брати і сестри, вдови і діти підступно згублених синів України.

На вшанування пам’яті учасників бойових дій на території інших держав, згідно планів департаменту культури і взаємозв’язків з громадськістю Черкаської ОДА, сектору культури молоді і спорту райдержадміністрації та Драбівської районної бібліотеки у районній бібліотеці 14 лютого оформлено книжкову експозицію «Афганістан: правда крізь роки». Всі небайдужі мали змогу переглянути книги, статті з газет, поглибити знання про Афганську війну, її трагічні наслідки, та героїзм воїнів.

Війна прорвалася творами, віршами й піснями – світлими і мужніми, вони не зникають разом з часом, що їх створив, а залишаються, хвилюють і тривожать, та навічно житимуть в нашій пам’яті.


13.02.2020 Засідання клубу «Тет-а-тет» до дня всіх закоханих

/Files/images/golovna/molod/IM.JPG

Свято, яке з нетерпінням чекають усі закохані, свято, яке сповнює надією і романтикою серця всіх людей, а всі слова любові, подяки, підтримки та взаєморозуміння можна перенести на папір і подарувати людині у вигляді листівки-валентинки, вже минуло, залишивши після себе гарний настрій, позитивні емоції та приємні маленькі дрібнички, що такі дорогі серцю.

До відзначення найромантичнішого свята року – Дня Святого Валентина долучилась і Драбівська районна бібліотека. Свято проходило згідно планів департаменту культури і взаємозв’язків з громадськістю Черкаської ОДА, сектору культури молоді і спорту райдержадміністрації та Драбівської районної бібліотеки з цільовою розважальною програмою під час засідання клубу «Тет-а-тет». На свято були запрошені члени клубу – учні 9-х класів Драбівського НВК «школа-гімназія» ім. Васильченка.

Для початку бібліотекарі розповіли про історію виникнення цього свята і про святкування Дня Святого Валентина в різних країнах світу. Після знайомства з красивою історією кохання діти взяли участь у різноманітних конкурсах: «Назви відому пару», «Адамове яблуко», «Аукціон ніжних слів», «Чарівна посмішка». Пізнавальною для учасників конкурсу стала участь у вікторині «Над світом панує любов».

Переможців конкурсів і вікторин чекали призи, а всім учасникам клубу було запропоноване святкове чаювання з солодощами.

Підсумком свята став перегляд книжкової виставки «Все починається з любові». Книг, написаних на вічну тему кохання, - чимало! Багато важить воно у житті людини, тому і надихає на творчість нових письменників і поетів.

Минуть роки, сьогоднішні старшокласники підуть у доросле життя, та мандруючи думками в минуле, згадуватимуть свої найкращі роки: юність, любов, і де б не зупинилися б вони, їм завжди світитиме, допомагатиме долати незгоди, зігріватиме берег любові. Любов окриляє, надихає, допомагає вистояти, коли важко, коли всі джерела оптимізму вже вичерпані.

/Files/images/golovna/molod/IMG_0484.JPG/Files/images/golovna/molod/IMG_0493.JPG/Files/images/golovna/molod/IMG_0518.JPG/Files/images/golovna/den_bblotek/IMG.JPG/Files/images/golovna/den_bblotek/IMG_0523.JPG/Files/images/golovna/den_bblotek/IMG_0543.JPG


03.02.2020 Мистецький вернісаж «Майстер пензля чарівний» до 80-річчя до дня народження І. Деркача

/Files/images/golovna/molod/IMG_0264.JPG

Творчість драбівського художника Івана Єгоровича Деркача посідає значне місце серед художників Черкащини. Його картини дарують людям свято, нерозривно поєднуючи у кольорах красу рідної землі і красу душі народу, його світлу мудрість.

До 80-річчя талановитого земляка згідно планів департаменту культури і взаємозв’язків з громадськістю Черкаської ОДА, сектору культури молоді і спорту райдержадміністрації та Драбівської районної бібліотеки у районній бібліотеці 13 лютого влаштовано мистецький вернісаж «Майстер пензля чарівного», що дає змогу користувачам глибше познайомитись з його життям і неповторним світом краси, створеним пензлем майстра.

В доробку художника близько 500 картин різної тематики. І кожна – маленьке диво, довершеність образу, зваженість композицій, віртуозність.

На жаль, у 2014 році Заслужений майстер народної творчості України відійшов у вічність. Та залишились його прекрасні роботи, відзначені багатьма нагородами, що є вагомим вкладом у духовну скарбницю нашого народу.


11.02.2020 Виставка-вшанування «Ясна зоря таланту» до 102-ої річниці від дня народження М. Масла

/Files/images/golovna/molod/IMG_0231.JPG

11 лютого минає 102 роки від дня народження нашого земляка Михайла Кириловича Масла, талановитого поета, вчителя, видатного творця української літератури. Його творчість і на сьогодні є тим життєдайним джерелом, що несе людям силу і наснагу, естетичну насолоду і натхнення.

На вшанування пам’яті поета згідно планів департаменту культури і взаємозв’язків з громадськістю Черкаської ОДА, сектору культури молоді і спорту райдержадміністрації та Драбівської районної бібліотеки у районній бібліотеці 10 лютого оформлено книжково-ілюстративну виставку «Ясна зоря таланту», що висвітлює непростий життєвий шлях і самобутню творчість митця.

Його вірші – то чистий подих світанкових ранків і вечорових зорепадів, то біль за минулим, то віра в майбутнє і безмежна любов до людей та рідної землі, що стала його долею і піснею.

Запрошуємо всіх небайдужих до рідного слова ознайомитися з експозицією, поринути у чарівний світ поезії, що пробуджує в кожного захоплення перед великим талантом, зоря якого з роками не згасає.


04.02.2020 Інтернет концерт «Золотий голос Драбівщини» до 90-річчя від дня народження Д. Петриненко

/Files/images/golovna/molod/IMG_0115.jpeg

Діана Гнатівна Петриненко народилася 8 лютого 1930 року в селі Білоусівка Черкаської області. Закінчила Київське музичне училище. Потім отримала диплом Національної музичної академії України ім. Чайковського. Там же закінчила аспірантуру.

В кінці 50-х була солісткою Державної академічної хорової капели УРСР "Думка". Потім стала солісткою Київської філармонії. У 1970 році співачці було присвоєно звання народної артистки УРСР. Через п'ять років вона отримала звання народної артистки СРСР.

Петриненко з успіхом гастролювала в багатьох країнах світу, включаючи США, Канаду, Францію, Італію, Нідерланди, Японію, Фінляндію та інші. Її лірико-колоратурне сопрано підкорила сотні тисяч шанувальників камерної та оперної музики по всьому світу.

У репертуарі співачки були не тільки оперні арії, але і романси, українські та російські народні пісні.

До ювілею артистки згідно планів департаменту культури і взаємозв’язків з громадськістю Черкаської ОДА сектору культури молоді і спорту, райдержадміністрації та Драбівської районної бібліотеки у районній бібліотеці відбувся інтернет концерт «Золотий голос Драбівщини», де відвідувачі книгозбірні мали змогу ознайомитися з життям та творчістю талановитої землячки та насолодитися її чудовим виконанням відомих пісень.


29.01.2020 Історичний колаж «Крути – наша слава, наша історія» до дня пам’яті Героїв Крут

/Files/images/golovna/molod/IMG_9843.JPG

29 січня 1918 року поблизу селища Крути на відстані 130 км. від Києва відбувся жорстокий, нерівний бій між чотиритисячним військом більшовиків та трьомастами українськими юнкерами, студентами і гімназистами, що обороняли підступи до Києва.

Більшість юнаків не мали ніякої військової підготовки, були погано озброєні, але стояли на смерть, захищаючи свободу молодої Української держави.

Після запеклого багатогодинного бою, користуючись присмерком, українські війська організовано відступили від станції Крути до своїх ешелонів. 27 студентів та гімназистів, які перебували у резерві, під час відступу потрапили у полон. Наступного дня вони були розстріляні або замордовані. Згодом їх поховали на Аскольдовій могилі у Києві.

До Дня пам’яті Героїв Крут згідно плану Черкаського обласного департаменту культури, сектору культури молоді і спорту райдержадміністрації, районної бібліотеки в Драбівській районній бібліотеці влаштований історичний колаж «Крути – наша слава, наша історія». До уваги відвідувачів бібліотеки представлені матеріали про трагічні події січня 1918 року.

Крути, без сумніву, були є і будуть, завдяки героїзму молодих студентів, однією з героїчних сторінок нашої історії.


28.01.2020 Краєзнавче досьє «Парашутист світу номер один» до 110-річчя від дня народження В.Г. Романюка

/Files/images/golovna/molod/IMG_20200128_155919.jpg

30 січня минає 110 років від дня народження парашутиста – випробовувача, Героя Радянського Союзу, заслуженого майстра спорту, уродженця селища Драбів Василя Григоровича Романюка. Його ім’я стало відомим у всьому світі. Його мужність і висока майстерність принесли нашій Вітчизні 18 світових рекордів.

Краєзнавче досьє «Парашутист світу номер один», оформлене у Драбівській районній бібліотеці 28 січня згідно з планом роботи відділу культури райдержадміністрації та районної бібліотеки дає можливість відвідувачам книгозбірні докладніше познайомитися з життєвими стежками героя.

28 років свого життя віддав наш земляк парашутному спорту, здійснивши 3475 стрибків. Сила волі і героїзм, армійський гарт і відвага, ордени і медалі – такий шлях цієї мужньої людини, що забезпечив йому вдячну пам'ять і шану земляків.


28.01.2020 Заходи до 85-річчя від дня народження В. Симоненка

/Files/images/golovna/molod/IMG_9833.JPG

Василь Симоненко… Поет з великої букви, патріот, вірний син своєї Вітчизни. Без України, без її народу, з якого вийшов, він не міг жити. І підтвердив це і своєю долею, і своєю поезією, що витримала випробування часом.

Особливо актуальне його полум’яне слово нині для молодого покоління, що тільки вступає в бурхливе життя. До 85-річчя від дня народження В. Симоненка працівники Драбівської районної бібліотеки, згідно з планом роботи відділу культури райдержадміністрації, та районної бібліотеки, підготували для учнівської молоді ряд пізнавальних і цікавих заходів.

Вшанувати пам'ять «витязя української поезії», пригадати основні віхи його життя і творчості, дізнатися нові факти про письменника, відкрити його для себе не лише як літератора, журналіста, а і як Людину – таку мету мав літературний портрет «Незгасний біль і віковічна слава», проведений 28 січня для старшокласників Драбівської школи-гімназії.

Нікого з присутніх не залишив байдужим віртуальний екскурс «В. Симоненко: дорога до рідного краю». З завмиранням серця слухали юнаки і дівчата чи не єдиний запис віршів поета в авторському виконанні, зроблений Іваном Світличним.

Завершився захід змістовним і детальним оглядом літератури, що з’явилася друком останнім часом і ще невідома широкому читацькому загалу. Кожне правдиве слово про В. Симоненка тих, хто добре знав його і щиро шанував, допомагає уявити велета духу, що поклав своє коротке полум’яне життя на олтар незалежної України і запалив неповторну зорю на небосхилі нашої духовності.

/Files/images/golovna/molod/IMG_9815.JPG/Files/images/golovna/molod/IMG_9798.JPG/Files/images/golovna/molod/IMG_9827.JPG/Files/images/golovna/molod/IMG_9826.JPG/Files/images/golovna/molod/IMG_9797.JPG


21.01.2020 Історико-документальна панорама «Соборна мати Україна – одна на всіх, як оберіг» до дня Соборності України

/Files/images/golovna/molod/IMG_9673.jpeg

22 січня – день проголошення Акту Злуки Української Народної республіки й західноукраїнської Народної республіки.

Для шанувальників історії України в Драбівській районній бібліотеці експонується історико-документальна панорама «Соборна мати Україна – одна на всіх, як оберіг» до дня Соборності України. Експозиція висвітлює найважливіші події в історії України, тернистий шлях України до соборності, ідеї побудови самостійної, соборної Держави.


09.01.2020 Поетичний вернісаж «Симоненкове слово бентежить серця» до 85-річчя від дня народження В. Симоненка

/Files/images/golovna/molod/IMG_9221.JPG

Василь Симоненко став уже для нас легендою. Нескорений, як Прометей, з гарячою і пристрасною натурою, непримиренний до ворогів українського народу, великий патріот своєї Вітчизни, щирий і добродійний, він увійшов у літературу, як поборник правди і добра.

Двадцятивосмилітнім він відійшов у вічність, залишивши нащадкам творчий заповіт – сотні талановитих віршів, десятки новел, оповідань, статей, казок, щемкий щоденник, дотепні і щирі листи. І, очевидно, сама Природа розпорядилася по своєму: знаючи про його недовге життя, наділила його розумом і талантом, уклала в його думку динамітну силу, вибухнула в ньому рядками, що потрясли наші серця. Твори його наповнені щастям, живуть і шануються людьми як дорогоцінне надбання духовної культури. Його називають сурмачем доби, витязем української поезії, спадкоємцем Шевченківських рис поета – революціонера.

Поетичний вернісаж «Симоненкове слово бентежить серця» влаштований в Драбівській районній бібліотеці з нагоди його 85-річчя, покликаний донести до читачів чесне і щире слово поета, його любов до рідної землі й поваги до її історії.

Духовне життя Василя Симоненка триває. Його життєдайні твори осявають людські серця, напувають спраглі душі. Слово Василя Симоненка і сьогодні боронить правду і справедливість, долю кожної людини.

Про таких людей як В. Симоненко хочеться говорити про вічне життя його творів, його ідей, бо які б зміни не відбулися в нашому житті, ми знаємо, що його поезія житиме доти, доки житиме народ, для якого він писав, доки житиме справа, за яку він боровся.


ЗАХОДИ 2019


21.12.2019

/Files/images/golovna/molod/IMG_8623.JPG

Мало любити свій рідний край, його треба знати. Особливої шани заслуговують люди, що всю свою енергію, щедрий талант і душу віддають вивченню і популяризації історії рідного краю, якою б складною і трагічною вона б не була.

Справжнім святом для всіх, не байдужих до долі рідної землі стала історико-краєзнавча конференція, присвячена 330-річчю Драбова та 30-річчю Черкаської обласної Національної спілки краєзнавців України, яка відбулась 21 грудня в читальному залі Драбівської районної бібліотеки.

В рамках конференції пройшла презентація книги подвижника краєзнавчої справи Віктора Козоріза «Драбів і Драбівщина. Нариси з історії рідного краю». Вихід цієї книги у світ – надзвичайно важлива подія. Вона є ґрунтовним, комплексним, багатоплановим дослідженням і дає цілісну, науково-обґрунтовану картину історії Драбівщини та її людей.

Цікаву доповідь про вагомий внесок у розвиток українського краєзнавства науковців Черкащини зробив професор Черкаського Національного університету, голова Черкаської обласної організації Національної спілки краєзнавців України Мельниченко Василь Миколайович.

Учасники заходу, керівники району і селища, висловили щиру вдячність Віктору Петровичу Козорізу за його багаторічну краєзнавчу працю, яка відіграє величезну роль у національному і патріотичному вихованні молоді.


16.12.2019 Літературно-краєзнавче досьє «Дорога життя М. Рудика» до 100-річчя від дня народження М.Я. Рудика

/Files/images/golovna/molod/IMG_8508.JPG

15 грудня минуло 100 років від дня народження Миколи Яковича Рудика, самобутнього поета і талановитого педагога з села Степанівки, що весь жар свого серця віддав творенню доброго, мудрого, вічного.

Вшанувати світлу пам'ять знаменитого земляка, познайомити читачів з його життям і творчістю, допомогти їм відкрити для себе М. Я. Рудика не лише як літератора, вчителя, краєзнавця, а і як людину – таку мету має літературно-краєзнавче досьє «Дорога життя М. Рудика», підготовлене працівниками Драбівської районної бібліотеки 13 грудня.

В поезії ювіляра - біль і радість людської душі, її невгамовні страждання і сподівання. Можливо, хтось знайде в ній власні відчуття, а когось вона наповнить енергією і допоможе витримати життєві негаразди.

Отож читайте, хай добірне зерно поезій проросте у ваших душах щедрим зажинком мудрості і добра.


12.12.2019 Виставка-пам’ять «Приборкувачі атомного пекла» до дня вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС

/Files/images/golovna/molod/IMG_8322 (1).JPG

14 грудня ми відзначаємо день вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС. У ці дня ми привертаємо увагу як української, так і світової громадськості до страждань людей, які зазнали і продовжують зазнавати дії радіації, - наших співвітчизників і жителів інших держав. Серед них і ті, хто захистив світ від страшної біди ціною свого здоров’я, а інколи й життя. Ми схиляємо перед ними голову.

В Драбівській районній бібліотеці 12 грудня оформлена виставка-пам'ять «Приборкувачі атомного пекла» до дня вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС. Користувачі бібліотеки мають змогу отримати змістовну інформацію про ліквідаторів наслідків аварії, та поглибити знання про негативний вплив радіації на здоров’я населення, та стан навколишнього середовища.

Чорнобиль для нас ніколи не стане минулим, величний подвиг здійснили ті хто брав участь у ліквідації наслідків вибуху на четвертому енергоблоці атомної електростанції. Без самовідданого героїзму тих мужніх людей наслідки могли б бути на багато гірші. Хай залишиться у минулому і ніколи не повториться жах чорнобильської катастрофи, а пам'ять про ті події навчить нас цінувати мир, спокій і процвітання. Від усього серця зичимо ми героям-ліквідаторам міцного духу, здоров’я та впевненості у завтрашньому дні!


06.12.2019 Засідання клубу «Тет-а-тет» в рамках Тижня права

/Files/images/golovna/molod/IMG_8114.JPG

Формування правової культури молоді сьогодні є важливою складовою у вихованні вільної особистості. Воно сприяє становленню цінностей, спрямованих на розвиток цивілізованого суспільства, демократії, справедливості, поваги до закону. Усі громадяни України мають право на набуття необхідного їм мінімуму правових знань, в тому чисті і молоде покоління.

Драбівська районна бібліотека долучилась до реалізації загальнонаціонального правопросвітницького проекту «Я маю право!» і провела чергове засідання клубу «Тет-а-тет» присвячене Всеукраїнському тижню права.

Розкриваючи питання захисту прав та свобод громадян, під час засідання клубу використовувалися різноманітні форми бібліотечної роботи, а саме: правова консультація «Молоде покоління в рамках законів України», інформіна «В світі юридичних професій», перегляд відеоролику «Я маю право», конкурсна програма «Лабіринти права».

В українському суспільстві зараз багато говорять про толерантність. Водночас найпоширенішою проблемою у підліткових колективах є булінг. Як уникнути і запобігти виникненню цього явища говорили під час зустрічі з головним спеціалістом Драбівського бюро правової допомоги Михликом Сергієм Миколайовичем. Учасники засідання клубу більше дізналися про булінг, його види та наслідки, а також мали змогу задати чимало запитань щодо захисту своїх прав.

Під час засідання клубу бібліотекарі також звернули увагу юних читачів на книжкову виставку «Право у нашому житті», видання якої розкривають поняття законності, формування правової культури підлітків.

Правове виховання підростаючого покоління ніколи не виходить з поля зору бібліотекарів Драбівської РБ. Вся робота з правового виховання серед молоді покликана перетворити повагу до права, закону в особисте переконання кожного молодого члена суспільства.

/Files/images/golovna/molod/IMG_8053.JPG/Files/images/golovna/molod/IMG_8063.JPG/Files/images/golovna/molod/IMG_8067.JPG/Files/images/golovna/molod/IMG_8070.JPG/Files/images/golovna/molod/IMG_8102.JPG/Files/images/golovna/molod/IMG_8075.JPG


02.12.2019 Інформаційно-правова мозаїка "Вільні від страху, вільні від насильства»

/Files/images/golovna/den_bblotek/IMG_7904.JPG

З 25 листопада по 10 грудня 2019 року в нашій країні і в світі проходить інформаційно-просвітницька кампанія «10 днів проти насильства».

На виконання листа Міністерства соціальної політики України від 15.11.2019 щодо цієї щорічної Всеукраїнської акції 2 грудня в Драбівській районній бібліотеці оформлено інформаційно-правову мозаїку «Вільні від страху, вільні від насильства».

Основне завдання експозиції – привернути увагу громадськості до проблеми домашнього насильства, яка щодень набуває все більшої актуальності. За даними статистики, 23% тяжких насильницьких злочинів відбувається саме в родинах. Щорічно близько 15 тис. жінок гинуть від рук власних чоловіків.

Відвідувачі книгозбірні можуть ознайомитись з коментарями психологів, порадами адвокатів, як діяти, коли особа зазнала насильства, де можна знайти допомогу і як захистити себе.

Наругу над особистістю терпіти не можна. Ми не повинні бути байдужими, адже найвища цінність – людська гідність!


28.11.2019 Засідання Інтернет-клубу «Посиденьки» на тему «Золота осінь життя»

/Files/images/golovna/den_bblotek/IMG_7789.JPG

В Драбівській районній бібліотеці 28 листопада 2019 року проведено засідання Інтернет-клубу «Посиденьки» на тему «Золота осінь життя». Гості книгозбірні із задоволенням прийняли участь у вікторині «Сторінками літературної Драбівщини: відоме і невідоме». Також пройшов ретро-сеанс фільму «Справа була в Пенькові», знятого режисером Станіславом Ростоцьким. Потім члени клубу читали свої улюблені вірші, співали пісні, пили чай і згадували молодість.

Осінь життя. В похилому віці прийнято підводити підсумки прожитому. Але життя не закінчилося, кожен день приносить все нові й нові враження. Похилі люди - це теж мешканці планети Земля, це повноправні громадяни своєї країни. Наше старше покоління - золотий фонд, скар